fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Plešivec – brdský Olymp

Počasí hlásili báječné, slunečné, ale realita byla trochu jiná. Nám to ovšem nevadí, my prostě jdeme. Jdeme, protože nezáleží na počasí, záleží na oblečení a na dobré náladě. Já vždy, když pochodujeme, očekávám, že bude líp, bohužel opak byl tentokrát pravdou. Stoupali jsme do hor. Nebyly to sice hory alpské, byl to Olymp, Olymp Brd a ten už stojí za zdolání. Jeho jméno je Plešivec. Vyhlášené místo v Brdech se vypíná nad obcí Jince a je z něho pěkný výhled na Brdy a Křivoklátskou vrchovinu. Tak se pěkně usaďte a vzhůru do galerie. A když se třeba o víkendu rozhodnete vyrazit, tak vám TuGu přeje šťastnou cestu.

 

Kde

Okres Příbram, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z Jinců po naučné stezce „Z Jinec na Olymp Brd“ až k neznačené odbočce na Krkavčí skály. Zde se napojíme na červenou, která nás dovede až na vrchol. Pak se budeme vracet zpět po téže barvě až ke křižovatce se zelenou. Po ní sestupujeme dolů do Rejkovic. Asi v půli cesty odbočíme doleva a po neznačených cestách dojdeme zpět do místa startu v Jincích.

Jak daleko

11,9 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.