fbpx
Hlavní město PrahaVšechny kraje

Okolo Vinoře

 

Je tu další inspirativní výlet na území našeho Hlavního města Prahy. Úplně na severu města nalézá se historická Vinoř (dnes součást Prahy) s údolím Vinořského potoka, které navazuje na Vinořský park. Údolím je možné dojít až ke zřícenině hradu Jenštejn a zpět pak do přírodní památky Bažantnice v Satalicích. Okruh připomíná tvar ležaté osmičky a měří necelých 13 km. Vede rovinatou krajinou, většinou po lesních a polních cestách a stezkách. A pokud vás ta zemědělsky využívaná krajina inspiruje k uvaření něčeho dobrého a bezmasého, zkuste recept od TuGu zde.

 

Kde

Okres Hlavní město Praha, kraj Hlavní město Praha, Česko

 

Kudy, kam, co

Z parkovací zóny na Mladoboleslavské (těsně u parkoviště Normy) se napojíme na červenou turistickou značku, po které dojdeme až ke zřícenině hradu Jenštejn. Zde je jeden z cílů této cesty. Vracet se už nebudeme podél potoka, ale polními cestami (viz přiložená mapa) až k místu, kde se napojíme na žlutou. Tou dojdeme až k PP Bažantnice v Satalicích. Zpět do Vinoře je možné jít neznačenou cestou údolím Vinařského parku (viz mapa) a dále podél Biologického rybníka a Vinořského zámku zpět na Mladoboleslavskou třídu.

Jak daleko

12,9 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty.cz 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.