fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Údolím Šembery

Dnešní putování jsme začali u tajuplné tvrze Tuchoraz nad Mlýnským rybníkem. Ten napájí říčka Šembera, která se zpočátku líně vine hlubokým údolím až k Rozcestníku na Šembeře.  Tady se tok zařezává do stále hlubšího a hlubšího skalnatého údolí, proplétá se mezi kameny a nabývá na prudkosti. Koryto je srovnatelné s toky řek na Šumavě. Jen vody zde není tolik, ale to vůbec nevadí. Zážitek je to prostě mimořádný. Nikdy bych netušil, že právě v této oblasti je možné objevit něco tak výjimečného. Jen ty nejlepší a nejzajímavější zážitky vám přeje TuGu.

Kde

Okres Kolín, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Od Mlýnského rybníka v Tuchorazi stále po červené turistické značce až k rozcestníku Na Zámkách. Zde se napojíme na žlutou, po které se budeme oklikou vracet až do obce Přehvozdí. Tady se žlutá spojí s modrou a po ní se vydáme zpět do místa startu – k Mlýnskému rybníku.

Jak daleko

14 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista, se psy (těch jsme zde potkali opravdu mnoho)

 

Sdílejte tento článek

Jeden myslel na “Údolím Šembery

  • Zdařilý výlet!
    V druhé větě úvodu by bylo vhodné někam zakomponovat „proti proudu „.
    Obrázek č. 29 se nezvykle zdařil. Skoro jako „kýč“. Pěkné.
    Jen tak dál. PGR

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.