fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Vidimské lávky

Vidimské lávky. Myslím, že nic podobného nikde jinde v Čechách nezažijete a neuvidíte. Unikátní, nezapomenutelné, nebezpečné, plné překážek a adrenalinu, vedoucí mezi pískovcovými skalami. Po nechráněných lávkách se našinec pohybuje ve výši až 10 metrů nad roklemi, propastmi a průrvami mezi skalami. Překonává úzké nezabezpečené stezky vedoucí po úpatí pískovců. Lávky jsou betonové, vyztužené ocelovými nosníky ve tvaru písmene „I“ a jsou nechráněné, značně zkorodované. Takže vstup na vlastní nebezpečí a s nejvyšší opatrností. Pevnost byla prověřena jen pokusně a to mými 100 kilogramy živé váhy plus foto vybavení. Tak pokud chcete zažít opravdu něco nevšedního, vypravte se právě sem. To vám radí TuGu.  P. S. A obec Vidim – tu taky vždycky rád vidim. Určitě stojí za návštěvu.

Kde

Okres Mělník, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Od zámku Vidim, kde je možné i parkovat, po neznačené cestě (podle mapy.cz) na lávky nad údolím – viz přiložený plánek.

Jak daleko

1,5 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

Zdatný turista s nejvyšší opatrností a jen na vlastní nebezpečí

 

Sdílejte tento článek

2 komentáře: „Vidimské lávky

  • Páni! Nádherné pohledy, ale z těch lávek a propastí se mi úžil dech!

    Reagovat
    • Oldřiško díky, nám se taky úžil, ale byl to adrenalin.

      Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.