fbpx
Jihočeský krajVšechny kraje

Naučnou stezkou Želnavskem a Soumarským rašeliništěm

Takové počasí jsme si mohli jen přát. Po sněhu v Šumavských údolích ani památky, sluníčko a tak se věnujeme převážně pěší turistice. Dnes jsme si naplánovali navštívit hned dvě místa. Jedním z nich byl okruh naučné stezky okolo obce Želnava. Byla to pohodová procházka s mnoha výhledy po nivě Vltavy a okolních Šumavských vršcích. Při zdolávání stezky jsme často využívali navigaci z mapy.cz, abychom se neztratili, protože stezka byla neznačena a pouze vybledlé informační tabule prozrazovaly její stáří a minimální obnovu. A byla to opravdu škoda, protože nás takové místo mile překvapilo a přineslo kýžený relax a odpočinek.
Protože jsme měli ještě dost času, rozloučili jsme se s Želnavskem a dojeli na Soumarský most na Teplé Vltavě. Tady jsme absolvovali neméně zajímavou trasu Soumarským rašeliništěm. Obrázky vám přiblíží jeho osud. Po takovém výletničení nám náležitě vyhládlo a tak přikládám recept na opravdu českou klasiku vepřo, knedlo, zelo zde.

Kde

Okres Prachatice a Český Krumlov, Jihočeský kraj, Česko

Mapa NS Želnavskem

Mapa NS Soumarské rašeliniště

 

Kudy, kam, co

NS Želnavskem – zaparkovali jsme u kostela sv. Jakuba a dále jsme pokračovali po naučné stezce včetně výstupu na Želnavský vrch.
NS Soumarské rašeliniště  – z parkoviště Soumarský most po zelené turistické značce až k odbočce na NS Soumarské rašeliniště. Stezka vás dovede až k Teplé Vltavě na zelenou. Zde odbočíme vpravo a po již zmíněné značce se vrátíme do místa startu na parkoviště Soumarský most.

Jak daleko

NS Želnavskem 6,4 km vycházkový okruh
NS Soumarské rašeliniště 2,4 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Tip na ubytování  e-pobyty

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.