fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Českým rájem okolo Valečova

Než jsme dorazili do cíle dnešního putování, zastavili jsme se nejprve v Kosmonosech poblíž Mladé Boleslavi, abychom si prohlédli krásně opravené poutní místo – Loretu. Pak jsme přejeli do oblasti Českého ráje na parkoviště pod skalním hradem Valečov. Zajímavý skalní hrad je v tomto období již ve všední den nepřístupný. Cestou nás provázelo pěkné pozdně podzimní počasí, které umožnilo zajímavé výhledy z pískovcových skal. S lidovou architekturou jsme se setkali v osadě s podivným názvem Mužský. Pěkný panoramatický rozhled je možný i z nedalekého vrcholu Mužský, 463 metrů n. m. Přeji vám, ať Vás při putování provází dobrá nálada, i kdyby nebylo tak hezké počasí jako na přiložených fotografiích. Váš TuGu.

Kde

Okres Mladá Boleslav, kraj Středočeský, Česko

Kudy, kam, co

Z parkoviště pod Valečovem u obce Boseň půjdeme po červené turistické značce směr hrad a dále až na rozcestí Skalka. Zde se vydejme po zelené, až dojdeme na Krásnou vyhlídku. Tady odbočíme vlevo po červené značce směr Drábské světničky a dojdeme zpět na rozcestí Skalka. Odtud po nefrekventované asfaltce až na místo našeho startu – parkoviště pod Valečovem.

Jak daleko

9,5 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

2 komentáře: „Českým rájem okolo Valečova

  • Dobrá práce, gurmáne. Krásná místa a super fotky! Jen tak dál! Sam

    Reagovat
    • Díky Same za podporu. TuGu

      Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.