fbpx
Pardubický krajVšechny kraje

Litomyšl – město aut, motocyklů a kultury

Tentokrát jsme začali naše malé putování po městě Bedřicha Smetany a Josefa Váchala na náměstí, koho jiného než Bédy Smetany. Ten tu má i svou sochu. Náměstí je táhlé rozlehlé s krásnými průčelími domů a podloubím s řadou obchodů. Má však jedinou slabost a tou je neutuchající automobilový provoz. Stačí popojít jen kousek a už se nacházíme v oblasti klidné historické části města. Vše je opraveno a udržováno a nad tím vším dominuje nově, moderně zrekonstruovaný kostel Nalezení svatého Kříže. Kostel je plný zajímavých prvků a výstav. Jen jeho prohlídkou strávíte mnoho času. A to jsme ještě neviděli zámek a výstavu soch Olbrama Zoubka, případně rodný dům Bedřicha Smetany nebo muzeum Josefa Váchala. Je toho jistě ještě mnoho, co jsme neobjevili.  A tak nezbývá, než se zase někdy do Litomyšle vypravit. No a vy to můžete udělat už nyní, vždyť víkend je přede dveřmi. Tak šťastnou cestu a pište. Váš TuGu

Kde

Okres Svitavy, kraj Pardubický, Česko

Kudy, kam, co

Z náměstí Bedřicha Smetany třeba uličkou Josefa Váchala, pak ulicí Boženy Němcové okolo kostela Povýšení sv. Kříže schodištěm vzhůru do Klášterní zahrady a okolo Piaristické koleje do zámeckého parku a zámku. Zpět na náměstí B. Smetany, pak dolů schodištěm okolo kostela Nalezení sv. Kříže ulicí Boženy Němcové a ulicí M. D. Rettigové.

Jak daleko

2 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S kočárkem, s dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.