fbpx
Královéhradecký krajVšechny kraje

Z Pomezních Bud okolo Kraví hory do Spáleného Mlýna

Východně od Sněžky nacházejí se Pomezní Boudy. Je to místní označení pro část Horní Malé Úpy, ležící na samé hranici s Polskem a pro někoho nepoznaná část Krkonoš. Ještě před 10 lety to možná pravda byla, dnes je to oblast hojně navštěvovaná hlavně v zimních měsících množstvím lyžařů i běžkařů. Také přibyla řada ubytovacích zařízení i sjezdovek s vleky. A tak se pomalu ztrácí divokost a kouzlo opuštěných míst s roztroušenými horskými boudami po svazích Krakonošova a Eliščina údolí. Oblast je vhodná také k pěší turistice. Věřme, že další expanze civilizace už nepřijde a tak se alespoň uchrání zbytek té pravé nefalšované krkonošské divočiny. To bych si opravdu moc přál. Protože jsme tu trávili chvíli povánoční, přivávám recept na velmi chutný vánoční stromeček zde . Ten si můžete upéct samozřejmě během celého roku. Já jsem si na něm moc pochutnal. TuGu

Kde

Okres Trutnov, Královéhradecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z parkoviště Horní Malá Úpa Pomezní Boudy po červené turistické značce až k rozcestníku Malá Úpa – kostel. Zde je možné odbočit vpravo a obejít po NS Kraví horu. Po tomto obchvatu hory se vydáme dolů po modré značce až do cíle cesty – Spáleného Mlýna. Zde je možné se vrátit pravidelnou autobusovou linkou na Pomezní Boudy.

Jak daleko

7,8 km z A do B

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty

 

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.