fbpx

Příbram – Svatá Hora a Hornický skanzen

Ze Svaté Hory do dolů v Březových Horách.

Poutní areál Svatá Hora v Příbrami a Svatohorské schody. Opravdu nejznámější a krásně zrekonstruované poutní barokní místo v Čechách. Doporučuji zdolat všech 343 schodů Svatohorského schodiště, vlastně 686. Schody ústí dole v historické části Příbrami.

Z poutního místa jsme zavítali do Hornického skanzenu Březové Hory. Celý skanzen je rozdělen do několika oblastí a je velmi pěkně opraven. My jsme zdolali Ševčinskou důlní drážku, bývalý důl Drkolnov se super skluzavkou a důl Anna s jednou z nejhlubších důlních jam u nás (bohužel z velké části zatopenou vodou) s prohlídkou parního těžního stroje.  Všichni průvodci, ač měli osobitý způsob výkladu, nás fundovaně a se zápalem seznámili s historií a současností hornictví na Příbramsku. A tak, kdo chce najít trochu toho stříbra a zažít nevšední krásu a dobrodružství, nechť vyrazí směrem na Příbram.

Kde

Příbram, okres Příbram, Středočeský kraj, Česko

Kudy, kam, co

Pokud pojedete autem, pod Svatou Horou je placené parkoviště.

U Ševčinského dolu (skanzen) je parkování zdarma na náměstí Hynka Kličky.

Jak daleko

S přejezdem z Příbrami do Březových Hor, vše v jednom místě

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.