fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Z kopce do kopce Českým krasem

Nikdy bych si nemyslel, že terén Českého krasu může být tak kopcovitý a za teplého počasí tak náročný. Naštěstí většina cesty vede zastíněným lesnatým terénem a tak člověk netrpí tolik, jako v otevřené krajině. Vápence, kterým tato krajina propůjčila své jméno, jsou známé svou vodoodpudivostí a suchem. To se v období těchto suchých let projevuje o to silněji. A tak člověka snad ani nepřekvapí, že v oblasti Bubovických vodopádů budeme hledat vodu jen stěží. Hojně navštěvované je pak poutní místo ve Svatém Janu pod Skalou s vyhlášeným krasovým vývěrem svatého Ivana. Vám všem přeji, ať vždy najdete ten správný pramen a na svých cestách životem nežízníte, ať už jste kdekoli. 

Kde

Okres Beroun, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z vlakového nádraží Beroun po červené turistické značce až pod hrad Karlštejn. Zde značku opustíme a neznačenou cestou dojdeme až na vlakové nádraží Karlštejn.

Jak daleko

15 km z A do B

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.