fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Romantickým veltruským parkem

Veltrusy – tak to je pojem, ale ne každý si dovede představit, co všechno může v okolí zámku objevit. Je to unikátní projekt okrasného statku, kde se snoubí užitkovost s parkem a tvoří tak nedílný celek. Vše na tzv. Zámeckém Ostrově, který jinde v Čechách nenajdete.  Mnoho opravdu starých platanů, lip i dubů zde stojí v posvátném obdivu a dává místům tu pravou a nefalšovanou romantiku, ze které našince vytrhnou snad jen roje dotěrných komárů a rychle se řítící cyklisté. Hladinu Mlýnského potoka pak můžeme v rozjařené náladě překonávat řadou mostků a můstků. Nechť tedy žije romantik, který zde jistě rád nerušeně spočine, aby se utvrdil v přesvědčení, že je na světě opravdu krásně. Jen pěkné zážitky přeje TuGu.

 

Kde

Veltrusy, okres Mělník, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

My jsme parkovali v ulici Fr. Šafaříka ve Veltrusech. Branou jsme vešli do zámeckého parku a šli mírně vlevo oborou, až jsme došli k Laudonovu pavilonu.  Zde se napojíme na modrou turistickou značku a ta nás dovede až k zámku. Po prohlídce zámku jdeme na Osovou alej. Po ní asi 1,5 kilometru, pak odbočíme vpravo a podél Mlýnského potoka se obloukem vrátíme zpět k zámku. Z areálu nás pak bezpečně vyvede již zmíněná modrá značka.

Jak daleko

7 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S kočárkem, s dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.