fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Po stopách Sidonie Nádherné

Stále se o něm hovoří, ovlivňuje naše každodenní životy, tak proč ho nevidět na vlastní oči. Mám na mysli Čapí hnízdo. V tomto období byla farma otevřena jen částečně, a to v okolí rybníka a restaurace. Celý areál je postaven ve velkolepém stylu, upravený a promyšlený do detailu.

Jen pár kilometrů odtud je zámek Vrchotovy Janovice. Období své největší slávy má již zřejmě za sebou, to mu ovšem neubírá nic z jeho romantické krásy. Zámek je v zimním období uzavřen, zato okolní nevelký park v anglickém stylu nás okouzlil. Obdivovali jsme velké vzrostlé stromy, rybník a jezírka, kamenné posezení, malebná až tajuplná zákoutí, potůček, zeď z kamenů…

Od zámku jsme se pak vydali naučnou stezkou s řadou zajímavých informačních tabulí o osudu a životě poslední zámecké paní, Sidonie Nádherné.  Ať její odkaz potěší co nejvíce poutníků. To vám přeje TuGu.

Kde

Vrchotovy Janovice, okres Benešov, Středočeský kraj, Česko

Kudy, kam, co

Trasa vede po naučné stezce po stopách Sidonie Nádherné od zámku ve Vrchotových Janovicích. Po této cestě se vydáme až k odbočce Podolí a dále pak po žluté a zelené až na silnici, která nás dovede zpět do Vrchotových Janovic.

 

Jak daleko

8 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.