fbpx
Hlavní město PrahaVšechny kraje

Tip TuGu – na Dívčích hradech, pasou se tam koně

V Praze na Dívčích hradech na pláních konečně vypustili do výběhu koně Převalského. Čtyři klisny zde zatím tvoří malé stádečko, které se zdržuje poblíž dvou zbořenišť s křovinami. Od diváků, kteří mají k dispozici tři vyhlídkové plošiny, je dělí bytelná ohrada a dva elektrické ohradníky, a tak může mít našinec dojem, že za touto ohradou se nepasou mírumilovní býložravci, ale minimálně krvežíznivý tyranosaurus rex. Velká ohrazená plocha je jinak zcela holá, bez keřů a stromů, takže by se zdálo, že by zde koní  mohlo být více. Snad časem. Někteří návštěvníci pak zběsile pobíhají okolo ohrady a koně opravdu hledají. Pokud chcete vidět opravdové safari, i když s oplocením, zavítejte raději do Milovic do Pastevní rezervace divokých koní a praturů  (více informací zde).
Na Dívčích hradech se povedlo dozajista naplnit poupravené heslo – za hodně peněz málo muziky.

Kde

Okres Hlavní město Praha, kraj Hlavní město Praha, Česko

 

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista, s kočárkem (hlavní cestou)

Další informace můžete získat u našich přátel z Toulavých Šlápot zde

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.