fbpx

Tři zastavení na Mladoboleslavsku

Tři tipy pro oblast Mladoboleslavska, kam jsme zavítali v květnu.

Zastavení první: Pod Benáteckým vrchem poblíž obce Milovice – pastevní rezervace divokých koní a praturů. Abychom mohli zvířata pozorovat, musíme najít vhodné místo, což bývá někdy oříšek. Obora je celkem rozlehlá a zvířata se pohybují zcela nekontrolovaně ve stádech po oboře. Je to zajímavý experiment s možností pozorovat zvířata v téměř volné přírodě.

Zastavení druhé: Zámek Loučeň s rozličnými bludišti a zajímavými herními prvky. Aktivní zábava pro děti i dospělé s možností občerstvení.

Zastavení třetí: Dobrovická muzea se nacházejí na okraji města Dobrovice, proslulého výrobou cukru. Tomu odpovídá i náplň muzeí. Lidí tu bylo málo, průvodkyně se nám velmi věnovala a odborně nám vysvětlila proces výroby cukru i lihu. Také nás seznámila s historií této výroby.  Pro někoho možná nuda, ale opak je pravdou. Ideální termín pro návštěvu muzea je podzim, kdy je možná také exkurze po výrobním podniku.  A tak pokud vás některý tip zaujal, neváhejte a vzhůru do světa. To vám doporučuje TG.

Kde

okres Nymburk a Mladá Boleslav, Středočeský kraj, Česko

Kudy, kam, co

Tentokrát jsme využili služeb automobilu, který nás dopravil do jednotlivých oblastí. Pastevní rezervace (parkovat Milovice ulice Družstevní směr Lipník a pak kolem ohrady), zámek Loučeň (parkoviště Loučeň – zámek), Dobrovice (parkoviště Palackého nám.)

Jak daleko

Pěšky 2 – 3 km dle aktivit

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.