fbpx
Liberecký krajVšechny kraje

Z Trosek Podtroseckým údolím a zpět

 

Jedinečné panorama Českého ráje, zdaleka viditelné, to je zřícenina hradu Trosky, skalních věží Panna a Baba. I blízká údolí, Žehrovické a Věžické, pod souhrnným názvem Podtrosecké, patří k přírodním unikátům české země. Zajímavé scenérie zde vytvářejí pískovcové skály s vodními plochami, které patří k vyhledávaným místům turistů i filmařů. Je tu krásně v každém ročním období, a přestože počasí jsme úplně jarní neměli, výlet jsme si náramně užili a mohu ho vřele doporučit. K potůčkům a rybníkům neodmyslitelně patří ryby, a tak přikládám i jeden recept na možnou přípravu grilovaného pstruha – zde.

Kde

Okres Semily, Liberecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z parkoviště pod zříceninou hradu Trosky, po případné prohlídce zříceniny, vyrazíme pěšky po červené turistické značce směrem k rozcestníku U Přibyla. Zde se napojíme na žlutou a jdeme až k dalšímu rozcestníku Vidlák – rybník, restaurace. Zde přejdeme na červenou, po které se vrátíme zpět na parkoviště Trosky.

Jak daleko

11 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty.cz

Sdílejte tento článek

Jeden myslel na “Z Trosek Podtroseckým údolím a zpět

  • Hlásím, že čert už pouští zájemce dovnitř zříceniny. Krásná vyhlídka, malebný výlet po údolích a lidí zatím tak akorát.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.