fbpx
Jihočeský krajVšechny kraje

Tak to je Vůsí

Tento výlet byl pro mě snem starým více než 20 let. Člověk nemá mít sny a má žít v reálném světě. Neschůdný terén, špatně značená trasa a vše s prémií brodění v mírně rozvodněném potoce. Nakonec i Orlická přehrada bez deseti metrů pod běžnou hranicí hladiny. Tak to je Vůsí a hlavně údolí Hrejkovického potoka. Pěkné neprobádané údolí mých představ vzalo za své a my téměř bojovali o život. Tak opatrně se sny a dejte si raději domácí punčový dort zde anebo něco ostřejšího.

Kde

Okres Písek, Jihočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

 

Z Vůsí po červené turistické značce k odbočce a rozcestníku Hrejkovický potok – ústí. Zde pokračujeme proti proudu potoka po zelené značce až k rozcestníku Hrejkovický potok – u obory. Tady se značka změní na žlutou, po které dojdeme zpět do Vůsí. Pokud vám zelená značka neumožní u druhého brodu pokračovat dále, využijte lesní cesty do kopce. Ta vás zavede také zpět do obce Vůsí.

Jak daleko

7,5 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

Zdatný turista, vhodné oblečení odolné vůči nepříznivému terénu i rostlinstvu, vhodnou obuv (návleky), ve které můžete brodit cca do 30 cm vodního sloupce.

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.