fbpx
Všechny kraje

Údolím Divoké Orlice na Zemskou bránu

 

Velice oblíbená turistická stezka vede údolím Divoké Orlice z parkoviště Klášterce nad Orlicí až k Zemské bráně, kde říčka opouští státní hranici. Údolím také vede NS Zemská Brána s 10ti informačními tabulemi, které návštěvníky seznamují s přírodou i historií údolí. Můžeme zde také vidět Ledříčkovu skálu, pěchotní srub a Pašeráckou lávku. Přírodní údolí začíná peřejemi Divoké Orlice a kamenným mostem. A protože jaro už bušilo na dveře, přikládám recept na dietní jarní špagety s hráškovým pestem zde.

Kde

Okres Ústí nad Orlicí, Pardubický kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z parkoviště nad řekou po modré turistické značce jdeme ve směru Zemská brána kamenný most. Na kamenném mostě se pak značka střetne s červenou. My po ní most přejdeme a budeme pokračovat asi 1,3 km. V místě, kde pak červená prudce odbočuje vpravo, my pokračujeme rovně lesy a loukami neznačenou cestou dle přiložené mapy v přímém směru. Dále sestoupíme zpět do údolí a po modré značce se vrátíme na parkoviště.

Jak daleko

6,5 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.