fbpx
Ústecký krajVšechny kraje

Růžová zahrada v Děčíně a cestou na Bradlo

U nás už růže kvetly a tak jsme za nimi vyrazili do Děčína do Růžové zahrady. Mírné zklamání však nastalo při vstupu do vlastní zahrady, kde růže ještě nebyly v plném květ. Toto zklamání naštěstí vynahradilo a vše vylepšilo krásné a příjemné počasí, které nás provázelo během celého výletu. Příjemné prostředí zámku a zámecké restaurace, kde jsme se posilnili, nám dalo ještě sílu k malému výletu po blízkém okolí. Tady jsme zrelaxovali a poznali nová místa mimo hlavní známé návštěvnické trasy. Na závěr pak přikládám recept na lehký salát s fenyklem a krůtím masem z dílny mojí skvělé šéfkuchařky zde.

 

Kde

Okres Děčín, Ústecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Tentokrát využíváme možnosti vlakového spojení mezi zastávkami Povrly – Dobkovice a necháváme se svézt moderním vlakem, o kterém si můžeme na trase Beroun – Praha, nechat jenom zdát. Z Dobkovic se pak vydáváme po žluté značce k rozcestníku Pod Bradlem. Zde žlutá končí a my navazujeme na modrou, po které sestupujeme zpět do Povrdlů.

Jak daleko

9,2 km z A do B

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.