fbpx

Brdy – Šumava poblíž Prahy

 

Rádoby neprobádané lesy, louky a pláně brdské. Tak jsme vnímali tuto oblast, než jsme do ní vstoupili. Opak je pravdou. Přísné lesní hospodářství, asfaltové cesty, stezky a silnice křižují bývalý vojenský prostor. Ideální podmínky jak pro cyklistiku, tak pro turisty. Povrch je však spíše hornatý s nejvyššími vrcholy okolo 800 m. Abych Brdům nekřivdil, je tu dozajista co objevovat a kde najít klidné zákoutí k relaxaci a odpočinku, ale prales nečekejte. Přeji vám příjemné putování bez zbytečného očekávání. TuGu

Kde

Okres Beroun, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Od rozcestníku v Zaječově, Dolní Kvaň po zelené turistické značce až k rozcestí Dlouhý vrch. Zde zelená končí a volně navazuje na červenou. Ta nás bezpečně dovede k vrcholu Houpák. Zde z kopce putujeme neznačenou kamenitou cestou až na modrou značku směrem K letišti.  Zde modrá naváže na spojovací žlutou. Tou se dáme a doputujeme až na modrou značku, která z rozcestí u Bílého křížku směřuje dolů do místa dnešní startu, Dolní Kvaně.

Jak daleko

14 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.