fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Na Krakovec

Tentokrát jsme nechali plánování víkendového výletu na našem švagrovi Petrovi. S jeho rodinou jsme vyrazili na bývalý hrad Krakovec nedaleko Rakovníka a dále putovali údolím  Šípského potoka a potoka Javornice. Petr má poměrně malé děti a tak jsme doufali v nenáročné výletničení. Pravda se ukázala ovšem někde jinde. Neustále jsme museli překonávat výše zmíněné toky. Po mostech a lávkách jakoby se země slehla a tak jsme využívali jen kameny, spadlé kmeny, klády, brodění a brouzdání vodou. Vidíte a děti to zabavilo tak, že ani jednou nezazněla ta okřídlená věta …A kdy už tam budem? A to zpočátku svítilo prudké slunce a pak se odpoledne zvedl až nepříjemný vítr. A to celá trasa měřila minimálně 14 kilometrů a nás opravdu ta jarní únava zmohla. Dětem pak přišly vhod jarní sušenky, recept naleznete zde.

Kde

Okres Rakovník, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z parkoviště Krakovec po červené značce přes zříceninu hradu až k rozcestníku Machův mlýn. Zde se napojíme na žlutou a ta nás dovede k rozcestníku Marek. Tady odbočíme vlevo a po zelené vyrazíme směrem na Modřejovice. Před obcí pak odbočíme opět vlevo a po silnici už bez značky dojdeme až před obec Rousínov. Tady narazíme na výraznou polní cestu a podle mapy pak neznačenými lesními cestami a pěšinami sejdeme až do údolí a k Šípskému potoku. Cesta údolím se pak vrací po červené zpět do Krakovce na parkoviště.

Jak daleko

14 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty

 

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.