fbpx
Pardubický krajVšechny kraje

Kunětický hrad – dominanta Pardubického kraje

 

V rovinaté krajině poblíž Pardubic vyčnívá nad okolní krajinu vrch sopečného původu – Kunětická hora se stejnojmenným hradem. Je to místo častých návštěv zdejších i vzdálených cestovatelů. Jedinečný výhled na okolní krajinu stojí za návštěvu i v době, kdy není hrad právě otevřen. Také cesta podél Labe může být příjemným tipem na víkendovou vycházku. Pěkné výlety, ať už jste kdekoli, vám přeje TuGu.

Kde

Okres Pardubice, Pardubický kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z parkoviště pod Kunětickou horou vyjdeme až ke hradu.  Odtud pokračujeme svahem okolo rondelu a dole pod svahem navážeme na červenou turistickou značku. Ta nás dovede až do obce Kunětice. Zde pokračujeme po proudu Labe po cyklistické stezce 4125 a po asi 3,5 km odbočíme a cestou dojdeme do obce Brozany. Zde se napojíme na zelenou značku a po ní dojdeme až do místa startu, na parkoviště pod Kunětickou horou.

Jak daleko

11 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

2 komentáře: „Kunětický hrad – dominanta Pardubického kraje

  • Též jsem tento týden absolvovala, pohádkové prostředí, výborný tip na výlet, smekám před popisky, naprosto detailní značení u všech výletů. Velice dobře vedené stránky. Zdravím Tu-Gu. Helena Hanzlíková

    Reagovat
    • TuGu zdraví Helenu a díky za komentář.

      Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.