fbpx
Jihočeský krajVšechny kraje

Ledové království na Opatské stezce

O jarních prázdninách vyrážíme na samý východní okraj Šumavy do Lipna nad Vltavou. Jen kousek po proudu Vltavy je Vyšší Brod s Cisterciánským klášterem. Tento objekt a hlavně jeho obyvatelé ovlivnili i okolní přírodu. Asi nejzajímavější je náhon, chcete-li kanál, který dnes pohání malou vodní elektrárnu umístěnou nad vlastním klášterem. Pokračováním cesty je pak nádherné údolí a koryto Menší Vltavice plné peřejí, vodopádů a přepadů mezi obřími žulovými balvany s vyvrcholením na Wolfgangově vodopádu. Jedná se jistě o jedinečné přírodní místo v Čechách. Značka pak pokračuje až k rozcestníku Pod Martínkovským vrchem. Zde odbočí a my po zelené dojdeme až ke kapli Maria Rast a do údolí pokračujeme podél křížové cesty stejného jména. Vše zakončíme ve Vyšším Brodě a v místní cukrárně. A pokud se vám z ledových rampouchů udělala zima, přikládám recept na zahřátí na čočkovou polévku s párkem zde. Pěkné výlety jarní přírodou přeje TuGu.

 

Kde

Okres Český Krumlov, Jihočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z parkoviště Vyšší Brod sever vycházíme po žluté značce, až dojdeme k rozcestníku Pod Martínkovským vrchem. Zde odbočíme vlevo a po zelené se vrátíme zpět do Vyššího Brodu na již zmíněné parkoviště.

Jak daleko

6,5 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Tip na ubytování  e-pobyty

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.