fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Ztracené Bubovické vodopády

 

Když jsme vyráželi na tento výlet, počítali jsme, že uvidíme pořádné vodopády, tedy ledopády. Zatím je z Bubovického potoka čůrek a zřejmě sucho způsobilo, že potok vlastně neexistuje, nebo se ztrácí ve vápencovém podloží. I tak nás překvapilo velké množství poutníků, kteří za tímto úkazem putovali. A to je vlastně dobře. Snad příště bude vody více. Pěkné zážitky na cestách vám přeje TuGu.

Kde

Okres Beroun, Středočeský kraj, Česko

Kudy, kam, co

Z obce Srbsko jdeme po modré turistické značce směrem na Kubrychtovu boudu. Až modrá skončí, přecházíme na červenou, po které se vydáme směrem na Bubovické vodopády. Po prohlídce vodopádů jdeme dále po červené značce až k rozcestníku Boubová. Zde odbočíme doleva a pokračujeme po silnici, až narazíme na zelenou. Po ní se dostaneme zpět do výchozího bodu v Srbsku.

Jak daleko

9,5 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Jeden myslel na “Ztracené Bubovické vodopády

  • Bohužel, Bubovické vodopády jsou takhle suché už mnoho let. Z dětství (asi tak před 40 lety) si pamatuji, jak to krásně zurčelo. Teď už zbyl jen ten malý vodopádeček úplně nahoře. Je to velká škoda.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.