fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

V mapách ji nenajdete

 

Tentokrát se TuGu vypravil na nelegálně vyznačenou modrou turistickou trasu. Takže ji v mapách prostě zatím nenajdete (3/2018). To bylo oficiální sdělení, které jsem dostal od webu mapy.cz a ty od Klubu českých turistů. Trasa prochází oblastí Slánska okolo ovocnářských sadů a bunkrů z období druhé světové a studené války. Počasí, které nás provázelo, jakoby naznačovalo, že se těmto oblastem máme raději vyhnout. Teplota –3°C, vítr minimálně 60 km/h, jako na Sibiři. Po vyčerpávajícím pochodu jsme byli rádi, že si můžeme sednout do auta a vrátit se domů. Já ale věřím, že až vy zavítáte do této oblasti, bude už značka legální a také počasí ukáže svou přívětivou tvář. S přáním všeho nejlepšího váš TuGu.

Kde

Okres Kladno, Středočeský kraj, Česko

Kudy, kam, co

Od Podlešínské skalní jehly po modré turistické značce přes obec Podlešín až k Blahotickému rybníku. Odtud do kopce polní cestou do obce Dolín. Zde odbočit vpravo a stezkou následně silnicí do obce Vítov. Tady odbočíme vlevo a po 300 metrech, které vedou po rušné silnici, zabočíme vpravo.  Vesnicí Žižice projdeme a opět zabočíme na mezipolní stezku, která nás dovede až do obce Drnov. Tady se napojíme na silnici, které vede zpět na modrou turistickou značku a po ní se vrátíme do Podlešína.

Jak daleko

14 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista, TuGu nedoporučuje

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.