fbpx

Z větrné Větruše k ledopádu

 

Zdravím všechny turistické gurmány tentokrát ze severu Čech, z Ústí nad Labem. Zde nás zastihlo pěkné, ale velmi mrazivé a větrné počasí. Vždyť jsme také byli na Větruši, a tak není divu. Toto počasí však velmi přálo cíli dnešního putování, návštěvě Vaňovského vodopádu, toho času ledopádu. Tento skvost Českého středohoří je místo, které nemá na území Čech obdoby. Jedná se o 26 metrů vysoký vodopád. Cestou jsme potkali řadu turistů mířících stejným směrem jako my. I další zajímavost, Masarykovo zdymadlo, je unikátem, který stojí za to vidět. A tak neváhejte, neseďte doma a vyrazte třeba právě do Ústí, Českého středohoří nebo i někam jinam. To vám doporučuje Váš TuGu.

Kde

Ústí nad Labem, okres Ústí nad Labem, Ústecký kraj, Česko

Kudy, kam, co

Z Obchodního centra Fórum vyjedeme lanovkou na Větruši. Odtud po zelené turistické značce de facto naučnou stezkou Větruše – Vrkoč až nakonec této stezky. Zde odbočíme vlevo a po silnici vedoucí podél železnice po proudu řeky Labe až na žlutou.  Ta nás již dovede až k Masarykovu zdymadlu. Zde po lávce, která je součástí zdymadla, přejdeme přes řeku Labe. Na druhém břehu odbočíme opět vlevo a cyklistickou stezkou se vracíme zpět do centra města. Asi po dvou kilometrech dojdeme k železničnímu mostu. Ten přejdeme a již neznačenou trasou se dostaneme až do Obchodního centra Fórum.

Jak daleko

9 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.