fbpx
Ústecký krajVšechny kraje

Znělcový vrch Bořeň – chlouba Českého středohoří

 

Při svých služebních cestách do Mostu jsem mezi vrcholy Českého středohoří spatřil něco pro krajinu Čech tak netypické a neobvyklé, jako je vrch Bořeň. Největší znělcový skalní útvar v celé Střední Evropě se vypíná nad údolím bílinského potoka a nad městem Bílina. Je neskutečným zážitkem na tuto horu vystoupat snad už jen proto, že nic podobného v Čechách není. A při dobré viditelnosti budete odměněni nádhernými výhledy na Krušné hory, Mosteckou pánev, České středohoří a na Dolnooharskou tabuli. Tehdy můžete dohlédnout až ku Praze a snad ještě dál. Na vrchol si určitě vezměte dobrou neklouzavou outdoorovou obuv, protože skála je tu ochozená, kluzká a hrozí pád. Věřím, že budete z výletu stejně nadšeni, jako jsme byli my. Váš TuGu.

 

Kde

Ústecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

My vyrazili z Újezdského předměstí (v ulici Jižní) v Bílině, kde se dá pohodlně zaparkovat, po zelené turistické značce směr vrchol Bořeň. Po zdolání vrcholu se musíme vrátit stejnou cestou zpět na rozcestí pod vrchem a pokračovat dále po zelené, směr Chata pod Bořeněm. Zde se držíme zelené a po asi 850 metrech ji opustíme, odbočíme vpravo na polní cestu a jdeme až na Újezdské předměstí do míst našeho startu.

Jak daleko

7,5 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S většími dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.