fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Okolo Hostivických rybníků

 

Počasí ten den nebylo úplně letní a my měli čas jen na krátkou odpolední procházku.  Zvolili jsme proto okruh po naučné stezce Hostivické rybníky. Oblast je na samé hranici hlavního města, rovinatého charakteru, s řadou vodních ploch. Je tak ideální pro pěší turisty i cyklisty. Můžeme zde pozorovat vodní ptáky a seznámit se se životem u vody. Litovický potok tu napájí soustavou kanálů skupinu rybníků pod společným názvem Hostivické rybníky. Mnoho pěkných pozorování v přírodě vám přeje TuGu.

Kde

Okres Praha-západ, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Ze silnice Litovická po hrázi stejnojmenného rybníka po značené naučné stezce Hostivické rybníky až do obce Hostivice, Břve kde stezka z nepochopitelných důvodů končí. My můžeme, ale pokračovat dále obcí kolem zvoničky ulicí U Ovčína a dále pak mezi poli směrem k ulicím U Sádek a K Rybníku a zpět na hráz Litovického rybníka.

Jak daleko

5 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S kočárkem (při dobré vůli), s dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.