fbpx
Ústecký krajVšechny kraje

Na okamžik v Bílině a na nejvyšší budově ČR

Na okamžik v lázních Bílina. Lázně povstávají z popela a hledají na svůj provoz investora. Prameny jsou v parku nedostupné. Informační centrum otevřené a podá vám vyčerpávající informace. Část budov je opravena a část čeká na rekonstrukci. Park je vzrostlý a lehce zanedbaný. Takovým dojmem na nás lázně zapůsobily.

Na nejvyšší budově a zároveň nejvyšší rozhledně ČR. Elektrárna Ledvice je supermoderní komplex na výrobu elektrické energie z uhlí, tedy z uhelného prachu. V jedné ze dvou věží měřících 144 metrů (nejvyšší budova ČR), je po objednání a s průvodcem možné vyjet výtahem a vystoupat po schodech na unikátní rozhlednu (140 m). Zde je nádherný rozhled do okolní krajiny Českého středohoří, Krušných hor, Mostecké pánve a přilehlých měst a obcí.

Kde

Okres Teplice, Ústecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

 

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.