fbpx
Plzeňský krajVšechny kraje

Zimní výlet na zříceninu hradu Krašov

Tak trochu neznámé a neprobádané bylo pro nás území pod Plzní na toku Berounky. Cílem byla zřícenina gotického hradu Krašov. Ten se nachází asi 1,5 kilometru po proudu od stejnojmenné obce Krašov, na levém břehu řeky. Pod hradem teče Brodeslavský potok, na kterém můžeme vidět Krašovské vodopády. Výlet to nebyl náročný, ale počasí odpovídalo lednu – zataženo, mlhavo a studený vítr. A na závěr dnešního putování jsme se ještě zastavili u asi 11 kilometrů vzdáleného kláštera v Mariánské Týnici u obce Kralovice. Jedná se vlastně o muzeum, kostel a klášter v jednom. Objekt je velmi pěkně opraven a opuštěné parkoviště svědčilo o tom, že je v tomto období o víkendech uzavřen.

Kde

Bohy, okres Plzeň-sever, Plzeňský kraj, Česko

Kudy, kam, co

Z obce Bohy po modré turistické značce k Podkrašovskému mlýnu a dále pak ke zřícenině hradu Krašov. Odtud zpět po žluté NS Krašov až do obce Rohy a pak po silnici do obce Bohy.

Jak daleko

7 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

2 komentáře: „Zimní výlet na zříceninu hradu Krašov

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.