fbpx

Potok jako cesta, cesta jako potok

Tohle krátké odpolední putování nás zavedlo do míst, o kterých jsme zatím neměli  ani tušení. Taková místa jsou pro turistu to pravé ořechové a i jinak nudící se pubescenti ožijí při zdolávání náročného terénu.  Potok v údolí, který neustále přibírá další a další potůčky, se zvětšuje a ožívá, až dosáhne svého cíle vtokem do Vltavy, respektive do Vranské přehrady. Nacházíme se na místech, která jsme dříve spatřili pouze z oken automobilu při cestě směrem na Slapy. Cesta údolím se tu mísí s potokem a potok teče cestou. My musíme neustále koryto přelézat, přeskakovat a hledat tu nejschůdnější možnou cestu, která se jednou objeví na pravém a jindy na levém břehu. Za to jsme pak po výstupu značenou, avšak neexistující cestičkou do kopce odměněni krásnými výhledy na přehradu v údolí a na okolní krajinu. Cesta zpět do Jíloviště není už nijak náročná a vede rovinatým terénem příjemnými dubinami i loukami, které obklopují obec. Tak na tuhle nepatrnou odpolední expedici budu dlouho vzpomínat. Za všechny účastníky váš TuGu.

P. S. Milí turisté, možná jste si všimli, že na stránkách Turistického gurmánu je možno mi napsat. Budu rád, když této možnosti využijete. A pokud jste tu noví a pošlete mi svou e-mailovou adresu, rád vám budu posílat nové tipy na výlety a příspěvky.

Kde

Jíloviště, okres Praha-západ, Středočeský kraj, Česko

Kudy, kam, co

Vyrážíme od kapličky v Jílovišti a to po zelené turistické značce až k rozcestníku U Nádrže. Zde odbočíme vlevo a svažitým terénem údolí potoka sestupujeme až k vodní nádrži Vrané. Tu vlevo prudce do kopce a pak lesem až na červenou turistickou značku zpět ke kapličce v Jílovišti.

Jak daleko

4 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi od 10 let, turista, zdatný turista, dobrou a vodě odolnou obuv

 

Sdílejte tento článek

2 komentáře: „Potok jako cesta, cesta jako potok

 • 26 dubna, 2021 (6:44 am)
  Trvalý odkaz

  Děkuji za skvělý tip. V sobotu jsme si prošli a bylo to perfektní, potkali jsme jen dva turisty, na vyhlídce jsme byli sami. Je to tedy spíše kratší vycházka, ale stojí za to.

  Jinak celá tato stránka je výborná a občas se na ní inspirujeme, i když jsme tak dvě třetiny uvedených výletů již absolvovali v minulosti. Skvělé jsou i fotky. Pokračujte dál, stojí to za to.

  Reagovat
  • 26 dubna, 2021 (2:04 pm)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den,
   děkuji zpětnou vazbu i za podporu.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.