fbpx

Potok jako cesta, cesta jako potok

Tohle krátké odpolední putování nás zavedlo do míst, o kterých jsme zatím neměli  ani tušení. Taková místa jsou pro turistu to pravé ořechové a i jinak nudící se pubescenti ožijí při zdolávání náročného terénu.  Potok v údolí, který neustále přibírá další a další potůčky, se zvětšuje a ožívá, až dosáhne svého cíle vtokem do Vltavy, respektive do Vranské přehrady. Nacházíme se na místech, která jsme dříve spatřili pouze z oken automobilu při cestě směrem na Slapy. Cesta údolím se tu mísí s potokem a potok teče cestou. My musíme neustále koryto přelézat, přeskakovat a hledat tu nejschůdnější možnou cestu, která se jednou objeví na pravém a jindy na levém břehu. Za to jsme pak po výstupu značenou, avšak neexistující cestičkou do kopce odměněni krásnými výhledy na přehradu v údolí a na okolní krajinu. Cesta zpět do Jíloviště není už nijak náročná a vede rovinatým terénem příjemnými dubinami i loukami, které obklopují obec. Tak na tuhle nepatrnou odpolední expedici budu dlouho vzpomínat. Za všechny účastníky váš TuGu.

P. S. Milí turisté, možná jste si všimli, že na stránkách Turistického gurmánu je možno mi napsat. Budu rád, když této možnosti využijete. A pokud jste tu noví a pošlete mi svou e-mailovou adresu, rád vám budu posílat nové tipy na výlety a příspěvky.

Kde

Jíloviště, okres Praha-západ, Středočeský kraj, Česko

Kudy, kam, co

Vyrážíme od kapličky v Jílovišti a to po zelené turistické značce až k rozcestníku U Nádrže. Zde odbočíme vlevo a svažitým terénem údolí potoka sestupujeme až k vodní nádrži Vrané. Tu vlevo prudce do kopce a pak lesem až na červenou turistickou značku zpět ke kapličce v Jílovišti.

Jak daleko

4 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi od 10 let, turista, zdatný turista, dobrou a vodě odolnou obuv

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *