fbpx

Za keltským druidem

Oblast tohoto našeho putování je významná nálezem asi nejhezčího keltského artefaktu –opukové hlavy druida. I my jsme vyrazili najít alespoň místo tohoto nálezu a případně nějaký ten zbylý pozůstatek keltského pobytu na našem území, například švartnový náramek. Ale ouha, krajinu pokryl sníh a oblast vzácného nálezu byla za vysokým plotem Libeňské obory. A tak jsme putovali krajinou, těchto mýty opředených praobyvatel. A na závěr jsme navštívili Muzeum T. G. M. v Novém Strašecí, kde jsme si prohlédli expozici Keltů i s kopií hlavy druida.  Týden plný pozitivních zážitků vám přeje TuGu. A pokud potkáte někoho, kdo by rád dostával odkaz na nové příspěvky, tak mi prosím pošlete jeho e-mail a já ho rád zařadím do skupiny odběratelů. Díky.

Kde

Mšecké Žehrovice, okres Rakovník, Středočeský kraj, Česko

Kudy, kam, co

Vyrazili jsme od rozcestníku U stadionu po značené Naučné stezce Novostrašecko. Typické bílé čtverce přeškrtnuté zeleným páskem na mnoha místech již chybí nebo jsou velmi nevýrazné, a tak je dobré se orientovat podle souběžných turistických tras.

Jak daleko

11 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista a samozřejmě vhodná obuv

 

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.