fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Ze Zdic do Berouna

 

Pěkná třináctikilometrová trasa vede zvlněnou Hořovickou pahorkatinou na okraji CHKO Český kras s řadou pěkných vyhlídek právě do této oblasti. Mezi ty důležité patřila vyhlídka u kaple sv. Blažeje na Koukolově hoře. Bohužel vyvýšený prostor je již zcela zarostlý stromy a tím jsou výhled i unikátnost stavby zcela potlačeny. Na tomto místě bych rád apeloval na správce lesů, aby zvažovali, zda je opravdu nezbytné a nutné vysazovat stromy do míst, kde znemožňují pohledy do okolního světa. A abych nekončil negativně, dále na této trase na vás čeká ještě řada pěkných míst i zákoutí. Tak neváhejte a ať vyrážíte kamkoli, pěkné zážitky vám přeje TuGu.

Kde

okres Beroun, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Ze železniční zastávky Zdice po červené turistické značce směrem rozcestník Lounín. Zde přejít na zelenou až k rozcestníku Koukolova hora. Tady přejdeme na žlutou a opět dojdeme až k rozcestníku Havlíčkův Mlýn. Tam se trasa napojí na zelenou a po ní dojdeme do Berouna na železniční zastávku.

Jak daleko

13 km z A do B

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.