fbpx
Všechny kraje

V zámeckém parku v Lysé a okolo Hrbáčkových tůní

 

Dnes jsme při našem putování zamířili do rovinatých míst Polabské nížiny. Nejprve na zámek, ale spíše do zámeckého parku v Lysé nad Labem. Nepřístupnému zámku dominuje přístupný park v anglicko-francouzském duchu. Krásný starý park je plný soch Matyáše Bernarda Brauna a Ignáce Františka Platzera. Určitě stojí za procházku.

Pak naše kroky směřovaly do Polabské nížiny, kterou nás provedla naučná stezka Údolím Labe a okolo Hrbáčkových tůní s malou zastávkou v obci Byšičky. Všechna tato místa stojí určitě za návštěvu pro svou typickou rovinatost s minimálním převýšením a s řadou vodních biotopů, tak typických právě pro toto území okolo řeky Labe. Pěkné počasí a mnoho pozitivních zážitků při vašem putování přeje TuGu.

 

Kde

Okres Nymburk, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Zámecký park v Lysé nad Labem: parkem nevede žádná značená trasu. U hlavního vchodu je plánek s nejzajímavějšími místy parku.

PR Káraný – Hrbáčkovy tůně: Od železničního přejezdu podle plánku po velmi nevýrazně značené naučné stezce Údolím Labe směrem Hrbáčkovy tůně. U kaple sv. Václava pak putujeme směrem vpravo a značená cesta nás zavede zpět k železničnímu přejezdu.

Jak daleko

2 km zámecký park Lysá nad Labem

7,5 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista (v teplém počasí s sebou repelentní přípravky proti komárům)

Tento výlet nám doporučil osobně pan Petr Hejkal.

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.