fbpx

U Turyňského rybníka

 

Výlet začal výstupem na umělou revitalizovanou haldu po těžbě černého uhlí u obce Tuchlovice. Po úbočí kopečku poletovalo množství motýlů otakárků. A největší překvapení nás čekalo na vrcholu. Vyschlá jezírka Titikáká (osobní název autora). Vodu tu prozrazovalo už jen popraskané bahno a rákosí. A protože jsme chtěli vidět vodu opravdovou, nezbývalo, než se přesunout o pár kilometrů dál k Turyňskému rybníku. Je to poměrně velký rybník vhodný pro rekreaci, lov ryb a vodní sporty. Jsou zde i čistě přírodní části s vodními rostlinami, s ptactvem a živočichy. Na rybník je možné si půjčit loďku. Po okolí nás zavede naučná stezka pojmenovaná po tragicky zesnulém ornitologovi Václavu Drvotovi. Uvidíme zde tabuli s informacemi o koněspřežce vedoucí z Prahy do Lán i zatopené lomy po těžbě pískovce vynikající kvality. To vše ve velmi klidné a přírodní oblasti poblíž města Kladno. Na výlet vás zve a pěkné zážitky přeje TuGu.

Kde

Okres Kladno, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z parkoviště Turyňský rybník po naučné stezce Václava Drvoty zase zpět na parkoviště.

Jak daleko

9 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.