fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Ze Solenic do Kamýku a zpět

Dlouho jsme se na tento výlet domlouvali, ale vzdálenost místa a hlavně délka trasy nás od realizace odrazovala. Krajina nad údolím řeky Vltavy a vodní nádrží Kamýk je malebná a málo navštěvovaná, s řadou pěkných výhledů po české zemi. Cesty jsou tu neprošlapané a my jsme sešli ze značky a tak trochu bloudili. Vůbec to však nevadilo, alespoň jsme poznali místa nepoznaná a tak si dlouhou trasu ještě o kousek prodloužili. Naštěstí v Kamýku prodávali báječnou a vyhlášenou zmrzlinu a pití. Jinak nevím, nevím, jak by to s námi tentokrát dopadlo. Osvěženi jsme pak už bez problémů doputovali zpět do Solenic. Ať najdete vždy tu pravou cestu, vám přeje TuGu.

Kde

Okres Příbram, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Vyrážíme po červené značce z obce pod přehradou Solenice s malou odbočkou na rozhlednu Milada, až do Kamýku nad Vltavou. Zde se červená napojí na zelenou, po které se navrátíme zpět do Solenic. Pokud ale chcete dojít na vyhlídku Solenická podkova Altán, je třeba sledovat šipky za obcí Zduchovice. Zelená tuto relativně nezabezpečenou vyhlídku prostě míjí. Po kouzelném výhledu se už nevracíme na platnou zelenou. Využíváme neznačenou stezku, po které se původně zelená klikatila po svazích, až došla dolů do údolí k řece a dále do Solenic. Zbytky značení jsou stále patrné na kmenech stromů.

Jak daleko

22 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.