fbpx
Královéhradecký krajVšechny kraje

Čertovou strouhou v Krkonoších

Čertův důl, kterým protéká Čertova strouha, pramenící mezi Stříbrným hřebenem a Malým Šišákem, je vskutku odlehlým a malebným koutem našich nejvyšších hor, Krkonoš. Potok se zde nezadržitelně žene do údolí Bílého Labe, aby mu dodal na síle. Vtéká do něho zprava hned vedle Boudy Bílého Labe, kde je možné se kvalitně občerstvit. Celá Naučná stezka stoupá s převýšením asi 150 metrů v délce 1,5 km. Na 8 informačních panelech se mnohé dozvíme o historii tohoto místa a doplňující otázky nás donutí o některých věcech i přemýšlet. Tak neváhejte, vzhůru do hor a vždy s rozvahou. To vám doporučuje TuGu.

Kde

Okres Trutnov, Královéhradecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Od Špindlerovy boudy po žluté turistické značce až k odbočce Naučná stezka Čertova strouha. Odtud po stezce vzhůru okolo potoka až ke zbytkům kovárny. Zde cesta končí. Zpět je možné se vrátit po stejné trase, anebo využít neznačenou lesní cestou, která je na mapě, a tak alespoň částečně putovat po jiné cestě.

Jak daleko

9 km částečně vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.