fbpx
Všechny krajeZe světa

Ze Skalnatého plesa na Hrebienok

V Tatranské Lomnici využíváme jako dopravní prostředek ve směru na Skalnaté pleso lanovku. Počasí zprvu moc výhledům nepřeje, ale během dozrávajícího dne se zlepšuje. A tak můžeme na vlastní oči vidět scenérie s mlhou i tyrkysovou modrou s velkou dohledností a se slunečními paprsky k tomu. Celou trasu jdeme, na doporučení skvělého infocentra v Popradě, (s těžko uvěřitelnou otevírací dobou někdy i od 9 do 19:30), po červené značce kamenitou cestou Tatranskou Magistrálou z mírného kopce až do Hrebienku. Je to trasa pěkná a náležitě turisticky využívané a tak se často potkáváme s lidmi podobných nápadů, jako máme my. No prostě a jednoduše Tatry jsou Tatry a pod to se mohu podepsat a tak vás zprostředkovaně, alespoň touto formou, chci na malou procházku těmito horami, pozvat. TuGu

Kde

Okres Poprad, Prešovský kraj, Slovensko

 

Kudy, kam, co

Z Tatranské Lomnice lanovkou na Skalnaté pleso. Odtud po červené značce k rozcestníku Rázcestie Pod Húpačkami. Tady se napojíme na zelenou, po které dojdeme na Hrebienok. Odtud se spustíme lanovkou nebo pěšky zpět do Starého Smokovce (Vysokých Tater).

Jak daleko

6 km z A do B

Pro koho a co s sebou

Turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.