fbpx
Všechny krajeZe světa

Na Tomášovský výhľad v Slovenskom raji

Konečně vyrážíme do ráje, tedy do Národního parku Slovenský ráj. Volíme trasu tras a to oblíbenou vyhlídku Tomášovský výhľad a pak pupek Ráje – Kláštorisko. Vše propojeno údolím řeky Hornád a typickou roklinou okolo Kláštorského potoka. Všechno naše putování za pěkného teplého počasí a s úsměvem na rtech jsme nakonec zvládli a dosáhli všech vytčených cílů, i když to občas byla makačka. Musím na samý závěr dnešního vstupu říci s plnou odpovědností, že má Slovensko mnohem více nedotčených přírodních míst s divokou přírodou a požádat všechny znalce a biology, aby se pozorně podívali na snímek č. 12 a pokusili se určit, o jakého hlemýždě se jedná. Já na Internetu odpověď prostě nenašel. Všem děkuji za snahu i případné odpovědi. Pěkný den vám všem přeje TuGu.

Kde

Okres Spišská Nová Ves, Košický kraj, Slovensko

 

Kudy, kam, co

Z parkoviště Čingov Ďurkovec po žluté turistické značce až k rozcestníku Tomášovský výhľad. Tady se napojíme na zelenou, po které sestoupíme do údolí řeky Hornád. Zde odbočíme u rozcestníku Pod Tomášovským Výhľadom vpravo na modrou značku,  po které dojdeme až na rozcestí Kláštorská roklina, ústie. Tu se vydáme do kopce po zelené značce ke Kláštorisku, chata (s možností občerstvení). A zde se napojíme na modrou značku směrem Čingov, centrum. V Čingovu pak zdoláme poslední stoupání po žluté až do místa našeho startu.

Jak daleko

14 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

Turista, zdatný turista

 

 

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.