fbpx
Všechny krajeZe světa

Vzhůru na Kriváň

Na informačním centru v Popradě se trochu divili, že jsme si při našem věku a trénovanosti vybrali právě tuto trasu a měli pravdu. Ne, že bychom při výstupu i sestupu občas nepotkávali lidičky podobného nebo vyššího věku než mi, ale bylo jich poměrně méně než těch mladších a viditelně trénovanějších. Abych tedy nezdržoval, vrcholu Kriváně dosáhl jen náš syn. Nešlo ani tak o vzdálenost a převýšení, ale o neschůdnost terénu skal. A když jsme se v poslední fázi podívali asi po 200 metrech pod sebe, uznali jsme, že by pro nás asi nebylo návratu zpět a musela by zasahovat horská služba. Překvapovala nás bravurnost některých až zfanatizovaných chodců, kteří po kamenech skákali jako kamzíci. A i ti se na nás při sestupu v podvečer přišli podívat a pozdravit nás. Trochu to možná působilo, že se usmívají našemu ne zrovna zdařilému pokusu o zdolání vrcholu. Ale i tak jsme prožili nepopsatelné zážitky a přírodu velehor si užili, což ukazují i fotografie v galerii. No posuďte sami. A pokud se vám něco nezdaří, hledejte, pokud to jde, na tom něco pozitivního a nebuďte smutní. Pěknou a veselou náladu vám přeje TuGu.

Kde

Okres Liptovský Mikuláš, Žilinský kraj, Slovensko

 

Kudy, kam, co

Z placeného parkoviště u rozcestníku Bývalá Važecká chata po zelené značce až na Kriváň a zpět taktéž.

Jak daleko

13 km vycházkový okruh 9 hodin

Pro koho a co s sebou

Zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.