fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Zámek, park a obora Lány

Jen asi 30 km od hranice Prahy se nachází letní sídlo našich prezidentů, zámek Lány (veřejnosti nepřístupný), lánská obora a v okolí zámku udržovaný anglický park s rybníkem, potokem a řadou artefaktů architekta Jože Plečnika. Do parku a Lánské obůrky jsme se dnes s TuGu vypravili. Po malé turistické vycházce parkem jsme pak pokračovali k lánské oboře a její ukázkové části lánské demonstrační obůrce s novou vyhlídkovou lávkou (2022). Měli jsme štěstí a v 15 hodin shlédli krmení obyvatel obůrky, mezi které patří jeleni, mufloni a daňci. Nenáročná trasa láká výletníky ze všech koutů naší země a spojit obě návštěvy je určitě dobrý nápad. Jak je dobře známo, náš první prezident měl rád sladké. A tak pro všechny sladkomili přikládám staročeský recept na tvarohovo-malinové koláčky zde.

Kde

Okres Kladno, Středočeský kraj, Česko

Mapa k Lánskému parku

Mapa k Demonstrační obůrce Lány

Kudy, kam, co

Trasu zámeckým parkem nechávám na vašem zvážení, my se procházeli dle přiložené mapy.

Z parkoviště Lánská obora po červené turistické značce směrem rybník Pánovka. Pod rybníkem odbočíme stezkou vlevo až k místu, kde se stezka napojí na NS Lánská obora. Po ní se vydáme k demonstrační obůrce Lány a pak dále až na místo startu parkoviště Lánská obora.

Jak daleko

Parkem 4 km vycházkový okruh

K obůrce a zpět 4,8 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.