fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Zakázané Brdy?

 

Brdy, jak vidno, stále ne zcela pro turisty otevřený prostor. Ještě před tím, než jsme do oblasti vstoupili, nás vítala řada informačních cedulí o nebezpečí, která nám hrozí a kam se nesmí. Na závoru přes cestu někdo provázkem přivázal ceduli zakazující vstup a ohlašující střelbu. Naštěstí v hotelu Ermi, kde jsem se byl informovat, nás ujistili, že nám nehrozí žádné nebezpečí. Někdo se prostě snaží našince odpudit. Jistě, za touto hranicí se zatím nachází Posádkové cvičiště Jince. A tak jsme prožívali na každém kroku obavy z polovičatých rozhodnutí tohoto státu. Přesto jsme prožili pěkný výlet v CHKO Brdy při překonávání jednoho z jeho hřebenů s názvem Slonovec. Pěkný víkend Vám přeje TuGu.

 

Kde

Okres Příbram, Středočeský kraj, Česko

Kudy, kam, co

Z nádraží Jince po zelené turistické značce směr Drahlín. V Drahlíně zelená končí a napojuje se na červenou, po které se vydáme zpět směrem na Dominikální Paseky a Jince. Než červená protne železniční trať, odbočíme vlevo a lesem neznačenou stezkou po vrstevnici dojdeme na silnici 118, která nás spolehlivě dovede zpět k nádraží Jince.

Jak daleko

15 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.