fbpx
Hlavní město PrahaVšechny kraje

Naučnou stezkou Uhříněves–Dubeč a zpět

 

Počasí nám dnes opravdu nepřálo, cesty bahnité a my vyrazili až později odpoledne. Z výletu jsme se vraceli až ve večerních hodinách a to za mírného sněžení. Rovinatá až mírně zvlněná krajina mezi Uhříněvsí a Dubčí skýtá řadu zastavení a pozoruhodností, z nichž řada není ani zachycená, také vlivem zhoršených klimatických podmínek a tmy. A tak Vám nezbývá nic jiného, než vyrazit, nespatřené spatřit a nezažité zažít. K tomu všemu Vám přeje pěkné počasí Váš TuGu.

Kde

Okres Hlavní město Praha, kraj Hlavní město Praha, Česko

Kudy, kam, co

Dnes jsme vyrazili z náměstí v Uhříněvsi naučnou stezkou Dubeč–Uhříněves. Pak jsme odbočili směrem k přírodní památce Rohožník – lom v Dubči. Nazpátek jsme se vrátili cyklistickou asfaltovou cestou A24 bez provozu do obce Netluky a odtud po červené turistické značce zpět na náměstí v Uhříněvsi.

Jak daleko

10 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Jeden myslel na “Naučnou stezkou Uhříněves–Dubeč a zpět

  • Prima připomenutí mého dětství. V Uhříněvsi jsem bydlel do 9 let a na vycházky k Podlesáku a do Netluk, kterým jsem říkal „Metluky“, si dobře pamatuji. Děkuju, Tugu.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.