fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Za pírkem klecanského sokola

 

Tentokrát to byla malá odpolední procházka lesoparkem u obce Klecany na okraji Prahy. Stezka vede po kopcích a stráněmi nad řekou Vltavou s pěknou vyhlídkou. Pro tuto příležitost si s sebou můžeme přibalit dalekohled. Zde v roce 2017 vznikla naučná stezka Za pírkem klecanského sokola. Trasa je dobře značená a skýtá řadu úkolů pro děti. Klecany, jak již název napovídá, byly ve středověku známé právě výrobou klecí pro sokolníky vrchnosti na Pražském hradě. A pokud doma nějakého toho opeřence máte, pozor na otevřená dvířka. Pěkné chvilky v přírodě vám přeje TuGu.

Kde

Okres Praha-východ, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Vyrážíme od rozcestníku Klecany U Háje po zelené turistické značce směrem na vyhlídkové místo nad řekou Vltavou. Zpět pak využíváme dobře značenou Naučnou stezkou Klecany, po které dojdeme k rozcestníku Klecany U Háje.

Jak daleko

2 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.