fbpx

Malý výlet do Nižboru a jeho okolí

 

Nižbor, městečko na řece Berounce s bohatou historií sahající až do doby Keltů. Je zde sklárna a řada sportovních možností. Řeka tu teče hlubokým, přírodou oplývajícím údolím. Naše stezka vedla po kopcích nad řekou s pěknými vyhlídkami. A když dostaneme po výletu hlad nebo žízeň, můžeme navštívit vyhlášenou stylovou výletní restauraci Tomáše Hanáka Zastávka Nižbor, případně si zabalte s sebou jídlo na cesty. Pěkné zážitky vám přeje TuGu.

Kde

Okres Beroun, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Od železniční zastávky Nižbor po žluté turistické značce přes most přes řeku Berounku. Za mostem se napojíme na červenou, po které pokračujeme do kopce na zámek a dále, až dojdeme na asfaltovou cestu vedoucí lesem. Zde odbočíme doleva a pokračujeme po ní, až se dostaneme na státní silnici. Tady odbočíme opět doleva a po asi 180 metrech odbočíme doprava a pokračujeme silnicí, kterou po 500 metrech protne zelená turistická značka. Zde odbočíme vlevo a po zelené z mírného kopce sestupujeme zpět do Nižboru na vlakovou zastávku – místo našeho startu.

Jak daleko

8 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.