fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Za betlémem z másla

V Máslovicích můžeme vidět betlém celý z másla. Dále zde v místním muzeu právě probíhá (v prosinci 2017) zajímavá výstava zaměřená na vánoční zvyky a tradice ve Španělsku. Po tomto zážitku putujeme směrem na Dolánky po místech výhledů na řeku Vltavu a jez s malou vodní elektrárnou Dolany. Zpět do Máslovic se pak vracíme po břehu, proti proudu řeky až k přívozu Máslovice – Libčice nad Vltavou. Zde můžeme vidět v zimních měsících raritu, o které nemám zatím ani tušení, proč vzniká. Obrovská hejna ryb se tu tísní v ústí Máslovického potoka, a to vždy v zimním období, jak mi prozradil místní převozník.  Zde od řeky odbočíme a stoupáme po naučné stezce okolo Výzkumného ústavu včelařského zpět do Máslovic.

Kde

Okres Praha-východ, Středočeský kraj, Česko

Kudy, kam, co

Od muzea másla v Máslovicích směrem na Dolánky, neznačenou silnicí Na Vartě, na skalní útvar s vyhlídkou Choč. Dále nás stezka zavede do chatové oblasti Na konci světa. Zde cesta končí. Jak také jinak, když je tu konec světa. My se však nevzdáváme a vydáme se polem-nepolem až na polní cestu vedoucí do Dolánek s odbočkou na přírodní památku Hlaváčková stráň. V Dolánkách, dole u řeky, se napojí naše neznačená trasa na červenou turistickou značku vedoucí proti proudu podél řeky. Po asi 2 kilometrech odbočíme u přívozu Máslovice – Libčice nad Vltavou vlevo, zde se napojíme na Naučnou stezku Máslovice. Po ní dojdeme zpět do Máslovic.

Jak daleko

7 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

Turista, zdatný turista

 

 

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.