fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Z Karlštejna do Srbska Českým krasem

Srbsko, to je srdce Českého krasu s typickou krasovou přírodou a krasovými útvary. Vydali jsme se z  Karlštejna proti proudu Berounky po pravém břehu, netradiční a neznačenou stezkou nad lomy směrem do Srbska. Nad řekou poletují volavky a kormoráni, těsně nad hladinou ledňáček. V kopcích pak dravci po stráních běhají srnky. Tak tohle vše a možná mnohem více můžete vidět i v těchto zimních měsících venku v Českém krasu. Proto neseďte doma a vzhůru do zimní přírody!

Kde

Okres Beroun, Středočeský kraj, Česko

Kudy, kam, co

Z vlakového nádraží Karlštejn do kopce po silnici s malým provozem směrem do Litně. Po asi 2 kilometrech odbočíme vpravo do oblasti Karlštejn-Krupná. Projdeme vesnicí a zde odbočíme vlevo po neznačené stezce směr Korno. Stezka vede poměrně přímo, ale my se snažíme držet vpravo po úbočích nad údolím Berounky na okrajích lomů s mnoha vyhlídkami. Tak se dostaneme až na okraj Císařské rokle, do její horní části. Zde odbočíme mírně vlevo, až narazíme na modrou turistickou značku. Ta nás dovede ke Kodské jeskyni a dále pak do Kody. Z Kody budeme pokračovat po žluté značce až do Srbska na vlakovou zastávku.

Jak daleko

10 km

Pro koho a co s sebou

Turista, zdatný turista

 

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.