fbpx

Vánoční Cukrák

Tento krátký odpolední výlet vznikl v době vánočních svátků. Při pohledu z okna obýváku sluníčko nečekaně ozářilo Kopaninský kopec, na kterém stojí právě dnes navštívené místo, vysílací věž Cukrák. Slovo Cukrák snad vzniklo podle nedalekého cukrovaru ve Zbraslavi. (Nebo možná podle červeno-bílých pruhů, které připomínají sladké pruhované lízátko :-)) Cesta je povětšinou neznačená a vede okolo vysílače z Kopaninského kopce dolů až na úbočí nad protékající řekou Berounky. Je zde množství náramných výhledů na Černošice, Mokropsy a Všenory. Místo je též využíváno jako startovací bod pro paraglidisty. A tak, pokud se budete o Vánocích nudit, určitě vás tahle procházka potěší.

Kde

Okres Praha-západ, Středočeský kraj, Česko

Kudy, kam, co

Z parkoviště Cukrák po cestě okolo Cukráku lesem, až na žlutou turistickou značku směr Kazín z kopce dolů. Po asi 500 metrech musíme pokračovat rovně až na stezku, která nás dovede kolem Humenského potoka na cestu vedoucí úbočím směrem na Jíloviště. Z lesa vyjdeme do chatové oblasti pod Jílovištěm a po loukách směřujeme mírně vlevo až na žlutou značku, která nás dovede zpět na parkoviště pod Cukrákem.

Jak daleko

6 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

 

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.