fbpx
Ústecký krajVšechny kraje

Z vyhlídky Tři kříže na Kamýk

 

Už jednou za existence TuGu jsme vyráželi z Velkých Žernosek na vyhlídku do údolí Labe a Brány Čech Porty Bohemiky. Dnes nebudeme přejíždět přívozem na levou stranu řeky, ale zůstaneme na břehu pravém. Podél Labe zde vede pěkná cyklostezka. My jí využijeme jen zlomek, abychom se vydali na vyhlídku nad řekou do oblasti Přírodní rezrvace Kalvárie, konkrétně Tří křížů. Tady je báječný výhled jak do vnitrozemí, ale i po proudu řeky, do oblasti Českého středohoří. Lovoš, Milešovku, Radobýl, Říp i další méně známe vrcholy tu máme jako na dlani. Dalším z cílů putování je zřícenina hradu Kamýk. A nejen zřícenina, ale i vlastní obec stojí za návštěvu. Cestou lesem ke Kamýku potkáváme neuvěřitelné množství kupiček –mravenišť lesních mravenců. S takovým množstvím jsme se dosud nesetkali. V tomto období již většina mravenců odpočívá uvnitř svých obydlí, ale nedovedu si představit to hemžení, pokud oblast navštívíme v létě. To se našinec musí mít na pozoru, neboť by mohl k úhoně přijít. Tak ať vás mravenci nepronásledují na vašich cestách krajinou známou i neznámou. To vám přeje TuGu.

Kde

Okres Litoměřice, Ústecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z Velkých Žernosek po modré turistické značce na Kamýk. Zde značka navazuje na zelenou, modrá nás dovede až ke zřícenině hradu a po zelené se pak můžeme vrátit zpět do Velkých Žernosek, do místa našeho startu.

Jak daleko

9 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.