fbpx
Hlavní město PrahaVšechny kraje

Z Anděla až na Vyšehrad

 

Pěkné, ale velmi větrné počasí podzimních školních prázdnin trávím na cestě po Praze. Vichr čeří jindy klidnou hladinu řeky Vltavy, až vznikají nezvykle velké vlny. Viditelnost za takového počasí bývá výborná. A tak šplhám do míst Čechům velmi blízkým – až na Vyšehrad. Tady mě nečekaně vítá filmový štáb a velké množství výletníků. Vítr mi strhává kšiltovku a ta končí někde za zdí Starého purkrabství, kam se nedá dostat. A tak si neodnáším z tohoto putování nic, naopak zde něco zanechávám a získávám zkušenost: „Co chceš mít, to nenech uletět.“  Pěkné výlétání přeje TuGu

Kde

Okres Hlavní město Praha, kraj Hlavní město Praha, Česko

 

Kudy, kam, co

Trasa není nijak značená. Já vyrážím z parkoviště OC Smíchov, přes Anděl a ulicí Na Bělidle směřuji přímo k řece Vltavě. Tady uhýbám vlevo a po Smíchovské náplavce proti proudu řeky dojdu až k vyšehradskému Železničnímu mostu. Ten překonávám po nově opravené lávce. Na druhém břehu se chvíli kochám pohledem na Pražský hrad a život okolo vody. Pak překonávám rušnou cestu zvanou Rašínovo nábřeží, abych po schodech, prudce vzhůru vystoupal až k cíli dnešní cesty, do oblasti zvané Vyšehrad. Tady nechávám kroky na vaší fantazii. Je zde mnoho zajímavých míst i rozhledů.

Jak daleko

3 km Z A do B

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.