fbpx
Hlavní město PrahaVšechny kraje

Na dně pravěkého Dalejského moře

 

Dalejské údolí, které vzniklo z části rukou přírody a z velké části rukou lidskou. Krásné podzimní místo na samém okraji našeho hlavního města. S řadou lomů a lůmků je tou pravou krasovou oblastí pro váš nedělní výlet. Doporučuji nevyužívat značené trasy jdoucí po dně údolí, ale improvizovat a jít neznačenými stezkami, kterých je tu bezpočet a táhnou se po úbočích. Je tam více slunce, tepla a výhledů.

Kde

Okres Hlavní město Praha, kraj Hlavní město Praha, Česko

 

Kudy, kam, co

Já tentokrát vyrazil bez doprovodu sám z Řeporyjí, kde je na začátku Mládkovy ulice maličké parkoviště. Zde jsem vystoupal po Ploché skále prudce vzhůru a pak mírně vlevo až na skálu nad obcí. Pak jsem se dal doprava po vrcholové vrstevnici a dále po úbočí údolí až k bývalému lomu Mušlovna, kde jsem sestoupal zpět do údolí, abych asi po 1,5 km přešel železniční trať a vpravo vystoupal na druhý břeh. Po něm jsem se vracel zpět přes lomy Na Požárech do Mládkovy ulice.

Jak daleko

7 km, možno pojmout jako vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.